Доступ до Scopus - міжнародної реферативної та наукометричної бази даних від 1 листопада 2017 року!


Міністерство освіти і науки України забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних за кошти держбюджету (зокрема, 68 закладів отримали доступ до бази Scopus, а 64 – до Web of Science). Підключення проходило через Державну науково-технічну бібліотеку, що дозволило як гуртовому покупцеві знизити вартість передплати. 

В місті Запоріжжі 2 виші отримали доступ до міжнародних наукометричних баз: 
Запорізький національний технічний університет від 1 листопада 2017 року отримав доступ до  SCOPUS, найбільшої в світі універсальної реферативної та бібліографічної наукометричної бази даних від компанії Elsevier. 

Запорізький національний університет  - отримав доступ до Web of Science (Clarivate Analytics).


Звертаємо увагу науковців, що відповідно до вимог МОН, установа, що отримала доступ, зобов’язана надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють!

Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.  

Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками, типами публікацій тощо.


Доступ до цієї бази даних можна отримати з усіх комп’ютерів, підключених до інтернет через мережу Запорізького національного технічного університету.

Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа

Корисно ознайомитись із наступними матеріалами:
Коротка інструкція з користування базою англійською мовою 
Навчальні відео-інструкції англійською мовою від Scopus 
Запис вебінару російською мовою "Использование Scopus при подготовке публикации", який проводив Андрій Локтєв, к.е.н. (консультант із ключових інформаційних рішень Elsevier S&T в Росії та Республіці Беларусь).
Канал Elsevier CIS на  YouTube.

Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.


З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення наукової бібліотеки ЗНТУ, головний корпус, ауд. 250.

Коментарі

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Icon Icon

Книжкова полиця видань НБ ЗНТУ

Популярні публікації

Загальна кількість переглядів сторінки